صادرات کفش چرمی
19 مهر

رئیس هیأت مدیره صنعت جامعه کفش ایران با اشاره به قیمت 47 دلاری هر بشکه نفت گفت: صادرات دو جفت کفش چرمی از کشور برابر با صادرات یک بشکه نفت است.

اقای علی لشگری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به درآمدزایی بالای تولید کفش در ایران گفت: در حال حاضر هر جفت کفش چرمی به قیمت 20 الی 25 دلار در بازارهای جهانی به فروش می‌رود که صادرات دو جفت کفش چرمی معادل صادرات یک بشکه نفت است.

خرید زیپ و سرزیپ کیف و کفش در فروشگاه اینترنتی بهطور

وی  افزود: همچنین قیمت هر جفت کفش غیرچرمی ایرانی در بازارهای جهانی به صورت میانگین 4 الی 5 دلار است که صادرات هر 10 جفت کفش صنعتی از ایران معادل فروش یک بشکه نفت است.

وی ادامه داد: در سال گذشته میزان صادرات کفش ایرانی 110 میلیون دلار بود که پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم به 120 میلیون دلار افزایش یابد.

بهطور فروش تخصصی زیپ و سرزیپ

به گفته لشگری بیشترین میزان صادرات کفش ایران به کشورهای عراق، افغانستان و آذربایجان بوده و همچنین صادرات هفت ماهه نخست سال‌جاری به این کشورها در حدود 5 تا 7 درصد رشد داشته است.

رئیس هیأت مدیره صنعت جامعه کفش ایران همچنین به افزایش تولید کفش‌های ورزشی در ایران از ابتدای سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون 30 درصد از تولید کفش در ایران به کفش‌های ورزشی اختصاص یافته و ذکر این نکته از این جهت حائز اهمیت است که بدانیم ظرف دو سه سال گذشته و با شدت یافتن تحریم‌های همه جانبه علیه کشورمان عملا تولید کفش ورزشی در ایران به پایین‌ترین میزان خود رسیده بود.

بهطور عرضه کننده و معرفی کننده بهترین کفاشان مشهدی

وی ادامه داد: متأسفانه در دو سه سال گذشته با تنگ شدن حلقه تحریم‌ها، تولید کفش ورزشی در کشور بیشترین صدمات را از ناحیه قاچاق گسترده این کفش‌ها متحمل شد.

https://www.yjc.news/00Ml8Z

دیدگاه بگذارید